..
Sprzęt i ekwipunek górski

testy opinie porady i nie tylko

 
 
2017-02-04
Odsłon: 880
 

ARCTICA

OKULARY ARCTICA - S 70

 

 

To propozycja skierowana do osób, które zmuszone są do używania korekcyjnych okularów. Połączenie optycznych szkieł z przeciw słonecznymi lub rozjaśniającymi. Okulary wykonano z poliwęglanu. Korekcyjna oprawa osłonięta jest wymiennymi polaryzacyjnymi soczewkami, które w zależności od aury możemy zmieniać. Ciemne są o filtrze UV 400 lub żółte rozjaśniające również z polaryzacją. Oprawa szkieł korekcyjnych jest tak skonstruowana, że można ją również wyjąć, jest miękka i elastyczna (bez szkieł oczywiście). Najlepsze i najlżejsze są tutaj korekcje z tworzywa, to zdanie optyka, który montował szkła..

Okulary znajdują się w sztywnym szarym pokrowcu zamykanym na suwak na którym widnieje biały napis ARCTICA , miękki woreczek dołączony do kompletu zabezpiecza przed zarysowaniem nie używanej aktualnie szybki, nim też możemy czyścić soczewki, gdy są zabrudzone. W zależności od upodobania możemy do zauszników okularów doczepić regulowaną gumkę lub neoprenową taśmę – to zabezpieczenia przed zgubieniem. Długość samych zauszników może być regulowana w zależności od potrzeby. Wymienne szybki-filtry przyciemniające lub przeciw mgielne posiadają specjalny zawiasowy zatrzask, dzięki któremu możemy przytwierdzić szkła do oprawy i podnieść ją pod kątem 90 stopni, jeśli zajdzie taka potrzeba. Całość w czarnej kolorystyce (moja wersja), po obu bokach zauszników znajdują się srebrno czarne napisy ARCTICA SPORT. Gdy mamy założone ciemne szkła, to pod nimi korekcyjne są zupełnie niewidoczne, przy żółtych rozjaśniających widać pod spodem ich zarys. Istnieje również oprawa w kolorze czerwonym. Waga oprawki 32 gramy razem za szkłami.

To już moja trzecia para tych oprawek, cóż nie ma rzeczy wiecznych a szczególnie okularów. Te są naprawdę dobre i to bardzo udany model. Dlatego wracam do nich i nie szukam innych modeli. Uważam, że rozwiązania typu magnetyczna przeciw słoneczna nakładka nie są najszczęśliwszymi rozwiązaniami. Używam tych okularów właściwie codziennie od chwili , kiedy zacząłem używać okularów o małej korekcji do prowadzenia samochodu. Po jakimś czasie stwierdziłem, że również komfort jazdy na nartach może być lepszy. Zacząłem szukać odpowiadających mi modeli i w końcu padł wybór na model S-70 ARCTICA. Po jakimś czasie również latem w górach okazały się przydatne i prawie nieodzowne. Zimą na śniegu, wiadomo przyciemniane szkła, pod wieczór gdy stoki są iluminowane zakładam żółte. Do prowadzenia samochodu okazały się również fantastyczne, bo bardzo praktyczne. Polaryzacja znacząco poprawia ostrość i jakość widzenia. Możliwość podniesienia kolorowej szyby jest również czasami bardzo przydaje się. Na początku bardzo bałem się wymiany szybek, gdyż obawiałem się uszkodzenia mechanizmu zatrzaskowego ale teraz stwierdzam, że to pancerne okulary. Wymiany szkieł dokonywałem setki, ba tysiące razy. Wielokrotnie spadały mi z głowy w czasie wsiadania do samochodu, gdy zapominałem, że mam je na głowie, przy innych okazjach również, np. gdy ściągałem czapkęa na niej były okulary. Czasami przechodziły naprawdę ciężkie chwile i zawsze wychodziły zwycięsko z opresji. Każde szkła w okularach rysują się, ale te chyba mają podwyższoną odporność na zarysowania. Po jakimś czasie od wewnętrznej strony na wymiennych szybkach w miejscu dotyku do oprawy korekcyjnej widać ślad styku ale jest wynikiem impetu z jakim opuszczamy je. To również jest wynikiem podmuchów intensywnego wiatru, gdyż wtedy dochodzi do kontaktu obu szkieł. Dzięki elastyczności oprawek są one bardzo wygodne. Ładny wygląd sprawia, że wiele osób interesuje się tym rozwiązaniem czyli 2w, pytając o markę. Uważam, że są bardzo praktyczne i ułatwiają życie tym, którzy muszą korzystać z korekcyjnych szkieł. Mają jeszcze dwie kolosalne zalety, w czasie intensywnego wysiłku nie zaparowywują się a druga to niska cena.

 

Producent: http://www.arcticasport.pl/

http://www.arctica.pl/

 

 

 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd