..
Sprzęt i ekwipunek górski

testy opinie porady i nie tylko

 
 
2015-12-04
Odsłon: 4764
 

TADEK TELEMARK

„TADEK TELEMARK”

 

W swoim telefonie mam taki kontakt, gdy wybiorę OK pokazuje się numer: 501 36 40 10. Wpis istnieje już od paru lat i wprowadzony został w okresie kiedy kompletowałem sprzęt do telemarku. Jakiś czas temu nie było to łatwe przedsięwzięcie, zresztą dzisiaj wcale nie jest lepiej. Jak widać to miejsce, w którym można nabyć nietypowy sprzęt a jeśli nie ma akurat takowego to można zamówić i czekać na realizację. Czasem można zastosować wymianę barterową lub pozbyć się swojej nadwyżki sprzętowej.

Czas wyjawić szczegóły. W necie spotkałem się również z hasłem: Narty u Tadka. To sklep, z używanym sprzętem ale również nowym,w którym w zależności od pory roku można zaopatrzyć się od stop do głów. Latem królują rowery górskie, buty górskie, kurtki i wiele różnych rzeczy związanych z działalnością outdoorową. Plecaki są do nabycia przez cały rok. Jesienią zmienia się branża, narty, narty, narty i wszystko co związane jest z zimą. Narty na stojakach - różne i różniaste - nowe i używane do ski alpinizmu, biegania, backcountry, telemarkowe czy zjazdowe. Ze snowboardów też coś znajdziemy

Sklep znajduje się w Nowym Targu na trasie między dworcem kolejowym a autobusowym, ulica Kolejowa, lokalizacja właściwie w centrum. Obecnie, gdy planujemy zakup sprzętu czy ekwipunku najpierw zaczynamy robić rozeznanie w swoim środowisku wśród znajomych. Jeśli takowego nie mamy to pozostają fora a tam pytania dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu Pytamy, oczekujemy akceptacji swojego wyboru lub czekamy na radę, następnie zaczynamy poszukiwania w sieci. Kupując używany sprzęt w sieci bardzo łatwo można dać nabić się w butelkę. Sam tak miałem kupując buty do telemarku, sprzedający nie poinformował mnie, że botki wewnętrzne pozbawione są usztywnień (zostały wycięte). I wtedy waśnie poznałem Tadka, gdy kupowałem u Niego Crispi z kaczym dziobem.

Ja każdemu przyszłemu mistrzowi narciarstwa czy to telemarku, czy ski turów mówię: Zanim kupisz sobie nowy sprzęt, poszukaj używanego, jest znacznie tańszy poznasz początki, zobaczysz czy to jest to i wtedy będziesz wiedział co dalej robić. Używany zawsze można później odsprzedać nie tracąc tak dużo. Jest jeszcze drugi aspekt, wielu młodych ludzi nie stać na zakup nowego sprzętu, gdyż jest drogi. U Tadka kupisz taki sprzęt na jaki cię stać, mało tego można go również wypożyczyć. A ten wypożyczony jak stwierdzimy, że nam odpowiada to możemy go zakupić.

Na wieszakach znajdziemy tu również niezliczoną ilość kurtek, kamizelek i wszelaki „odzionek”. Na kolejnej półce zauważymy łopaty lawinowe, sondy, detektory lawinowe i wszelaki sprzęt, bez którego nie sposób wybrać się zimą w góry. Jakieś karabinki, czekany czy śruby też tu znajdziemy.

Podaję parę szczegółów z wizytówki: NARTY ROWERY Kolejowa, 149 Nowy Targ

mail: agasza@gmail.com www.agasza.pl tel. (0048) 501 36 40 10

Co istotne na swojej wizytówce umieścił napis: ceny do negocjacji. Polecam to miejsce wszystkim, którzy myślą o kupnie sprzętu, tym bardziej, że to bardzo klimatyczne miejsce w dobrym tego słowa znaczeniu!.

 

 

 

 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Ania 2017-12-19 13:24:17
Oj polecam polecam! Szeroki wybór sprzętu i odzieży, profesjonalne doradztwo i serwis, a wszystko to przy ogromnej życzliwość i chęci, aby dobrać najlepiej pasujący sprzęt. Wyszłam ze sklepu z najlepszą parą nart skiturowych.
Michał 2017-12-07 22:17:36
Wpadłem tam zaciekawiony, wyszedłem z fajną parą nart. Chłopaki potrafią celnie doradzić, no i te ceny! Przy następnej okazji koniecznie poświecę więcej czasu, bo chciałbym dobrać zimowy ekwipunek dla całej rodziny!
Frank 2016-04-07 22:28:36
Jestem umówiony, zamówiłem "górala" i ma być nie długo
Antoni 2016-01-11 05:41:47
U Tadka zawsze coś fajnego się znajdzie!
Zośka 2016-01-10 22:31:44
Byłam tam i kupiłam super zestaw!
Romek 2015-12-21 13:20:40
Dzięki za wskazanie tego super sklepu, byłem i kupiłem fajne ski tury! Jeszcze tam wrócę po kolejne rzeczy bo warto!


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd